Найбільші ліси світу

На Землі існує величезна кількість найбільш різноманітних лісів, серед яких дощові, тропічні, чагарники, хвойні та багато інших. Кожен з них дуже важливий для людства, так як не тільки є природним домом для численних тварин, але і бере участь у регулюванні середньої температури на планеті і рівнів вуглекислого газу, збільшуються до тривожного рівня. Через постійні спроби людини розширити заселювані нею території, сьогодні багато лісів перебувають під загрозою зникнення, але навіть незважаючи на це є ще на планеті ліси, куди не ступала нога людини.


Ліси Сінхараджа, Шрі-Ланка

Національний парк Сінхараджа (Sinharaja Forest Reserve) знаходиться на півдні Шрі-Ланки (ліс Сінхараджа на карті). Він не такий популярний серед туристів, як національний парк Яла, проте не менш цікавий і вже точно більш унікальний. Він є одним з двох занесених до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на Шрі-Ланці природних заповідників . У перекладі з сингальского Сінхараджа означає «Король Лев». Це місце шановане і вважають в місцевих жителів з давніх часів.

Площа парку невелика в порівнянні з іншими національними парками країни, всього 88,64 квадратних кілометрів. Але на цій площі збереглася унікальна біосфера, оскільки це одне з небагатьох, що залишилися на планеті місць, де все ще перебувають первісні дощові ліси. Тут мешкає безліч рідкісних видів тварин і ростуть рослини, багато з яких занесені в червону книгу. Багато з видів зустрічаються тільки тут. Тут можна зустріти диких слонів (але краще їх не зустрічати, вони небезпечні), безліч видів мавп, кабанів, леопардів, різних рептилій і комах.



Вальдивські ліси


Головним чином помірні Вальдивські дощові ліси, площа яких сягає 248,100 квадратних кілометрів, розташовані на території Чилі та частині Аргентини. В цих дивовижних лісах ідеально поєднуються хвойні дерева, вічнозелені рослини, папороть, щільний бамбук, а також вузькі прибережні смуги і льодовики. На жаль, останнім часом все частіше екосистемі Вальдивських лісів загрожують масові вирубки.



Національний парк Ємас


Національний парк Емас розташований в центральній частині савани Хайленд, в штаті Гояс, Бразилія. Як заповідна зона він існує з 1961 року, а в 2001 році ЮНЕСКО внесла його до списку всесвітньої спадщини. Клімат тут тропічний, літо вологе і помірно жарке, а зима холодна.Емас багатий флорою, характерною для лісистих саван. Тут можна зустріти круглі крони найвищою в світі пальми бабасу, які досягають до 75 метрів у висоту.


Ліс Монтеверде, Коста Ріка


Цей ліс, розташований поруч з однойменним містом Монтвереде, вважається одним з головних туристичних визначних пам’яток Коста-Ріки. Його назва перекладається як «зелена гора», а на його території мешкає близько 30 видів унікальних птахів, колібрі, 100 видів савців і близько 400 видів птахів, серед яких кетцаль, птах-дзвіночок та інші.

Національний парк Кінабалу


Цей один з перших національних парків в Малайзії, заснований ще у 1964 році. Ліс цього державного заповідника та Національного парку Кінабалу оточує найвищу і наймолодшу не вулканічну гору Борнео-Кінабалу. Популярність цьому лісі принесло велика кількість наявних у ньому різновидів рослин і тварин. У 2000 році парк був оголошений об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Дощовий ліс Еквадору


Дощовим лісом часто називаються тропічні ліси, що характеризуються постійним хмарним покривом. Ліс Еквадору є саме таким лісом, в якому до того ж знаходиться близько 17 відсотків усіх видів рослин у світі та 20 відсотків усіх птахів. І хоча тут мешкають багато рідкісних тварин, серед яких очковий ведмідь, ягуар, пума і інші, цей ліс, також як і інші тропічні ліси, дуже сильно страждає від ростучої вирубки деревини. Якщо так буде тривати й далі, то не виключено, що тропічні жителі незабаром остаточно зникнуть з лиця землі.

Ліс парку Дейнтрі, Австралія



Вік лісів парку Дейтрі, що перебувають в Австралії, налічує близько 135 мільйонів років, і вони по праву вважаються найстарішими збереженими дощовими лісами в світі. Завдяки площі в 2600 квадратних кілометрів, Дейнтрі вважається найбільшим дощовим лісом в Австралії, а також батьківщиною численних екзотичних рослин і тварин. Свою назву ліс Дейнтрі отримав на честь австралійського геолога і фотографа Річарда Дейнтрі. У 1988 році ЮНЕСКО оголосило дану територію об’єктом всесвітньої спадщини.


Дощовий ліс Конго


Цей ліс отримав свою назву від річки Конго, що протікає через нього і вважається найдовшою річкою в світі. Площа дощового лісу Конго займає величезну область, але через постійні вирубки, комерційної діяльності та розширення сільськогосподарських угідь стає все більш і більш крихкою екосистемою. Через безперервні полювання на рідкісних тварин багато з них вже повністю зникли, а крім того, що дощовий ліс Конго вважається єдиним середовищем існування карликового шимпанзе, тут також мешкають окапі, гіпопотами, горили і інші тварини.


Ліс Тайги


Тайга вважається найбільшим біомом землі у світі, що складається з хвойних лісів. Найбільша, протяжна і багата природна зона - Тайга.Хвойні ліси займають 15 000 000 км кв. сухопутної території Землі! Ширина зони в Європейській частині становить 800 км, в Сибірі - понад 2000 км . Саме тут зосереджена одна третина всіх дерев у світі, які надають великий вплив на рівні вуглекислого газу. .





Через те, що тайга знаходиться трохи нижче лінії тундри і отримує дуже мало сонячного світла, потрібно близько 50 років, щоб насіння проросло у невелике молоде дерево. 
У Тайзі росте багато різних дерев, а також мешкає великий спектр тварин.

Дізнатися більше про цю територію можна тут.






Ліс Амазонки



Ліси Амазонки вважаються найбільшими дощовими лісами в світі, адже вони розтягнуті на території восьми країн, таких як Бразилія, Колумбія, Болівія, французька Гуана, Сурінаму, Перу, Еквадор і Венесуела. Ліси Амазонки є домом для різноманітних видів рослин і тварин.








Дикі ліси Амазонки – одне з найзагадковіших та найчарівніших місць планети. Там досі проживають первісні племена, яким вдалось оминути всезагальний розвиток цивілізації і зберегти власну унікальну культуру. А екзотична різноманітність флори та фауни Амазонки приваблює вчених з різних куточків світу!

Цікаві факти про ліси Амазонки.








Коментарі

  1. Дякую за цікаву та корисну інформацію, яку використаємо для проекту "Ліси для нащадків".

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу